Степ-аеробіка - один з видів фітнесу, комплекс ритмічних вправ, що виконується за допомогою спеціальної платформи, званої степере. Висота степера може регулюватися для посилення навантаження. Суть заняття полягає у виконанні підйомів на степер і спусків з нього під ритмічну музику, використовуючи при цьому силові, класичні аеробні або танцювальні рухи. Для того, щоб зрозуміти як подіють заняття степ-аеробікою на вашій фігурі і здоров'я, давайте для початку розглянемо плюси і мінуси.
Переваги занять степ-аеробікою . По-перше, степ-аеробіка благотворно впливає на здоров'я, зокрема на серцево-судинну, дихальну і нервову системи. Крім того, стабілізує артеріальний тиск і вестибулярний апарат. По-друге, степ-аеробіка коригує фігуру, особливо форму ніг, стегон і талію за вельми короткий термін, тому що навантаження, в основному, діє на важкодоступні м'язи. Ну і звичайно, ж вам забезпечено відмінний настрій під час тренування і надовго після неї.
Але є і ряд протипоказань . Так як заняття проходять в досить швидкому темпі, ви отримуєте величезну кардіо навантаження. А значить вам не варто займатися степ-аеробікою якщо у вас є такі захворювання: серцево-судинні захворювання, варикоз, хронічні захворювання нирок і печінки, болі в хребті або суглобах.Якщо у вас є одне з цих захворювань, але ви все одно сповнені рішучості займатися степ-аеробікою, обов'язково спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
Степ-аеробіка нараховує більше 200 рухів, які можуть виконувати люди будь-якого віку і підготовки. Якщо вправа вам здасться важко виконуваним ви завжди можете замінити його схожим, але менш складним. Якщо ж навпаки ви хочете посилити тренування, ви можете використовувати гантелі різної ваги.
Універсальні вправи для заняття степ-аеробікою.
- Поставте на платформу спочатку праву ногу, зафіксуйте і поставте ліву. Потім опускаємо на підлогу спочатку праву ногу і слідом ліву. І так в швидкому ритмі під музику.
- Поставте праву ногу на платформу, ліву притисніть до грудей, потім поставте ліву ногу на підлогу, і слідом праву ногу. Далі починаємо з лівої ноги.
- Зробіть крок правою ногою на степ, одночасно згинаючи і піднімаючи ліве коліно, потім ставимо на підлогу спочатку ліву, потім праву ногу. Тепер починаємо з лівого.